prepravce

České dálniční kupony pro rok 2007 budou v Německu dostupné do deseti dnů

Ministerstvo dopravy se ohrazuje proti tvrzení médií, že němečtí řidiči budou mít od nového roku problém se získáváním českých dálniční kuponů na území Spolkové republiky Německo

a také při cestě na nově otevřeném úseku dálnice D8. Ministerstvo dopravy uklidňuje veřejnost, že situaci má pod kontrolou a že v nejbližších dnech bude distribuce českých kuponů do německé prodejní sítě zajištěna.

„Společnost ABA, která organizuje distribuci dálničních kuponů v České republice, nás ujistila, že v případě vstřícného přístupu německého automotoklubu ADAC, který předpokládáme, je schopna zajistit distribuci českých kuponů na německém území do deseti dnů,“ uvedla tisková mluvčí ministerstva dopravy Marcela Žižková.

Nový úsek dálnice D8 státní – hranice – Ústí nad Labem bude zpoplatněn až od 1. ledna 2007, což je dle ministerstva dopravy dostatečná doba na to, aby si němečtí řidiči české dálniční kupony pořídili. Ministerstvo dopravy dále dodává, že zodpovědnost za distribuci dálničních kuponů má až do konce letošního roku ministerstvo financí, které také uzavřelo komisionářskou smlouvu se společností ABA a Českou poštou o distribuci dálničních kuponů. Od 1. ledna 2007 přechází tato kompetence na Státní fond dopravní infrastruktury, který zároveň převezme i závazky z komisionářských smluv.

Ministerstvo dopravy zároveň dementuje informaci německého tisku, že tiskovou mluvčí úřadu je Veronika Hovorková. V tomto případě došlo k záměně jmen s tiskovou mluvčí ministerstva financí.

 

Zdroj: MDČR

14.12.2006

Dopravní info on-line

Top nej firem

Prezident CR Zeman

Věříte prezidentovi ĆR Zemanovi?

Celkem hlasovalo 20103. Archiv anket.